Yalova, termal su kaynakları ve doğası bakımından ülkemizde en avantajlı noktalardan birisinde yer almaktadır. Termal su kaynaklarını konforlu otelleri ile birleştiren Yalova termal otelleri, aradığınız şifa kaynaklarını sizlere sunmakta. Genel olarak Yalova termal suları hakkında bilgi vermek gerekirse,

Yalova termal suları, cilt rahatsızlıklarına, siyatik ve her tür nevralji vakalarına, romatizmal hastalıklara ve dolaşım sistemi rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Ayrıca felç, adale rahatsızlıkları, kadın hastalıkları ve ameliyat sonrasında yaşanan sağlık sorunlarına da Yalova termal sularının şifa kaynağı olduğunu söylemek mümkündür. Ortalama 66 ºC sahip olan termal su, sodyum, kalsiyum, sülfat ve zengin florür kaynağıdır.

Yalova’da yer alan termal oteller ve genel özellikleri hakkında kısa bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

 Yalova Termal Otelleri

  1. Limak Yalova Termal Otel

Yalova Termal ilçesinde yer alan Limak termal oteli, toplam 48 odası ve 104 yatak kapasitesi ile hizmet vermekte. Limak termal oteli, gerek doğası gerekse de mimarisi ile bir termal otelden daha fazlasını sizlere sunuyor. Limak termal otelinde, açık alanda bulunan havuz ve spor salonları, sauna, Türk hamamı ve buhar banyosu ile kaliteli ve huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz.

Limak-Termal-Otel

Limak-Termal-Otel

  1. İhlas Armutlu Tatil Köyü Yalova

Yalova Armutlu mevkiinde yer alan İhlas Armutlu tatil köyü, 11 blok ve 1686 daire kapasiteli bir site olarak hizmet vermektedir. Tüm dairelerde tamamen termal su akmakta olup, dairelerin tamamı deniz manzaralıdır.

Armutlu termal sularının genel özelliği ise, sodyum, kalsiyum sülfat ve florür bakımından zengin su kaynaklarını sahip olmasıdır. Bölge’de doktor kontrolünde yapılan termal su banyoları, romatizmal rahatsızlıklara, bel ağrılarına, eklem ve yumuşak doku rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Ayrıca spor faaliyetleri sonrasında yaşanan yaralanmalar stres kaynaklı oluşan ağrılarda armutlu termal sularında giderilebilir.

ihlas_armutlu_yalova-termal

ihlas_armutlu_yalova-termal

  1. Erdilli Termal Otel Yalova

Yalova Armutlu mevkiinde yer alan bir başka termal otel Erdilli Termal oteldir. Sahile olan yakınlığı ve orman manzarası ile doğa ve şifa kaynaklarını bir araya toplayan Erdilli Termal otelinde, kaplıca ve kaplıca kürü, fizik tedavi merkezi, Türk hamamı bulunmaktadır. Yalova’nın doğal termal su kaynaklarına ulaşmak isteyenler Erdilli Termal oteli tercih edebilir.

erdilli-termal-yalova-otelleri

erdilli-termal-yalova-otelleri