Termal su kaynakları ve kaplıcaları ile ünlü şehirlerimizden biriside Yalova dır. Yalova termal otelleri ve termal kaplıcaları şifalı termal su kaynakları ile birçok sağlık sorununa çözüm sunmaktadır. Doğada ve termal su kaynaklarında şifayı arayan ve rahat bir ortamda bulunmak isteyenler Yalova’da bulunan termal otelleri tercih edebilir.

Her bölge ve otelde termal su imkanları en uygun şekilde sunulurken Yalova da bulunan termal su özellikleri ise şu şekildedir.

Yalova termal su kaynakları ve kaplıcalarında bulunan termal sular, başta cilt rahatsızlıkları olmak üzere romatizmal sağlık sorunlarına, dolaşım ve solunum sistemi rahatsızlıklarına, felç ve eklem rahatsızlıklarına, kadın hastalıkları ve metabolizma bozukluklarına yararlı olmaktadır.

Ortalama 66 ºC olan kaplıca suları, renksiz ve berrak bir görünüme sahiptir. Bölgede bulunan termal su kaynaklarında bol miktarda sodyum, kalsiyum ve florür bulunmaktadır.

Yalova’da bulunan termal kaplıcalar ve Termal otellerin bazıları aşağıda yer almaktadır.

  1. Armutlu Termal Tesisleri

Yalova’da bulunan termal tesislerden biriside Armutlu termal tesisleridir. Yalova Armutlu, Bozburun mevkiinde bulunan Termal tesisin, denize 1300 metrelik bir sahil şeridi bulunmaktadır. Tesiste bulunan tüm dairelerde termal su bulunmaktadır. Ayrıca dairelerin tamamının denizi görmesi bir diğer önemli ve çekici özelliği olarak öne çıkıyor.

Tesis içerisinde 11 blok ve 1686 daire mevcut olup, açık ve kapalı yüzme havuzları, sosyal faaliyet alanları, alışveriş merkezi ve restoranlar da bulunmaktadır.

İLETİŞİM: 0226 531 10 00
  1. Thermalium Wellness Park Hotel

Thermalium Wellness Park Hotel Yalova termal bölgesinde bulunan termal tesislerden bir diğeridir. 90 oda kapasitesi ile hizmet vermekte olan hotel, konforu ve kaliteyi bir arada arayanlar için ideal bir mekan. Otel içerisinde kapalı ve açık termal havuzlar, Türk hamamları bulunmakta. Ayrıca bay ve bayanlar için ayrı, ayrı kullanabilecekleri termal havuz ve hamamlarda farklı bir seçenek olarak ön plana çıkıyor.

Tesis içerisinde alanında uzmanlaşmış bir kadro, spa ve masaj salonları ile ziyaretçilerini rahat ettirmek için çalışıyor. Su terapisi havuzu, buharlı su terapisi, oksijen terapisi, zayıflama ünitesi gibi farklı seçenekleri bir arada sunan Thermalium Wellness Park Hotel,

İltihap olmayan romatizmal rahatsızlıklar, kırık sekeller, dolaşım ve solunum sistemi rahatsızlıkları, kadın hastalıkları ve kısırlık için iyileştirici bir termal kaynak konumundadır.

Adres: Üvezpınar Mah., Dr. Asuman Bey Caddesi D:84/A, 77400 Termal/Yalova Telefon: (0226) 334 39 89