Pamukkale, termal su kaynakları ve kaplıcaları ile ünlü olan şehirlerimizden bir diğeri. Bölge termal kaplıcaları ile yıllardır birçok hastalığa ve rahatsızlığa şifa kaynağı oluyor. Pamukkale termal otelleri de bölgenin termal su kaynaklarını müşterilerine en uygun ve ideal şekilde sunmak için hizmet vermeye çalışıyor.

Pamukkale termal kaplıcaların da bulunan termal su kaynaklarının genel özelliklerini sıralamak gerekirse,

Pamukkale termal kaplıcaları ve termal su kaynakları birçok termal su kaynağında olduğu gibi romatizmal hastalıklar üzerinde iyileştirici bir etkiye sahiptir. Radyoaktivite düzeyi oldukça yüksek olan termal kaplıcaların, kalp hastalıkları, damar sertliği, siyatik, deri ve sinir sistemi rahatsızlıkları lumbago ve yüksek tansiyon gibi sağlık sorunları üzerinde iyileştirici ve olumlu bir etkisi bulunmaktadır.

Ayrıca yukarıda sayılı olan yararları dışında uyuz, sivilce, kaşıntı gibi sık görülen rahatsızlıklar üzerinde de önemli yararları bulunmaktadır. Termal su yataklarının ortalama 35-100 ºC arası sıcaklığa sahip olması, bol miktarda kalsiyum, magnezyum, flolür içermesi bilinen diğer özellikleridir.

Pamukkale’de Bulunan Termal oteller hakkında bazı bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

  1. Pam Termal Otel- Kaplıca

Pam termal otel, Denizli ili Pamukkale karahayıt bölgesinde bir orman arazisi içerisinde hizmet vermektedir. Gerek doğası gerek doğal kaynakları ile bölgenin tüm özelliklerini bir arada toplayan ve müşterilerine sunan Pam termal otel, kırmızı termal suyu ile ünlü bir merkezdir.

Tesis içerisinde bulunan kaynaklardan çıkan termal su ve oluşturduğu kırmızı travertenler, hayranlık bırakacak bir mimari ile donatılmıştır. Tesis 8 blok şeklinde hizmet vermekte olup toplamda 236 oda ve 490 yatak kapasitesine sahiptir.

Pam termal otel bünyesinde bulunan süit odalar, termal jakuziler ile farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz. Bir termal otelden daha fazlasını bir arada barındıran Pam Termal otel, müşterilerine doğal kaynakları ve doğayı bir arada sunmayı bekliyor.

Adres: Karahayıt Mahallesi, 120. Sağlık Sokak 5/1, 20190 Pamukkale/Denizli
İletişim: (0258) 271 41 40

  1. Polat Termal Otel Denizli

Polat termal otel, termal su kaynaklarını 5 yıldızlı konforu ile birlikte sunmakta. Polat termal otel, şehir merkezine 26 km, Pamukkale ye ise 5 km uzaklıkta bulunmaktadır. Yarım pansiyon şeklinde hizmet vermekte olan Polatlı Termal otel, 256 standart odası ve toplamda 600 yatak kapasitesi ile geniş bir ortam sunuyor.

Polat termal otel içerisinde açık ve kapalı havuzlar, ısıtmalı ve termal havuzlar, Türk hamamı, aqua park, sauna ve masaj salonları bulunmaktadır. Daha birçok özelliği bünyesinde barındıran Polatlı termal otelinde bulunan termal suyun özellikleri ise,

Polatlı termal otelde bulunan Pamukkale termal suyunun sıcaklığı 37 derece olup, birçok eklem ve kemik rahatsızlığına olumlu etkileri bulunmaktadır. Kireçlenme, bel ve boyun fıtığı, nörolojik rahatsızlıklar, kadın hastalıkları ve romatizmal rahatsızlıklar üzerinde de iyileştirici etkileri bulunan termal suyun, üriner sistem taşları üzerinde de etkisi bulunmaktadır.

Adres: Karahayıt Mahallesi, 112. Sk. No:5, 20190 Pamukkale/Denizli
Telefon: (0258) 271 41 10

  1. Lycus River Termal Otel Pamukkale

Pamukkale’de bulunan termal su kaynaklarını müşterilerine sunan otellerden biriside Lycus River Termal oteldir. Lycus River, Pamukkale ye 5 km uzaklıkta yer almaktadır. Kalite ve konforu bir arada sunan otel, 275 oda ve 570 yatak kapasitesi ile hizmet vermekte.

Tesis içerisinde bulunan termal yataklar ve sağlıklı yaşam merkezi ise çeşitli sağlık sorunları üzerinde çözüm önerileri sunmak için çalışmakta.

Adres: Karahayit Mevkii Pamukkale, 20290
Telefon: (0258) 259 10 49