Termal kaynakları ile ünlenen merkezlerden biriside Sakarya Kuzuluk termal tesisleridir. Termal su kaynaklarını doğal yapısı ile misafirlerine sunan Kuzuluk Termal otelleri, uzman doktorlar eşliğinde doğal tedavi yöntemlerini uygulamaktadır.

Kuzuluk Termal su kaynaklarının genel özelliklerini sıralamak gerekirse,

Kuzuluk termal tesislerinde termal su kaynakları uzman hekimler eşliğinde kullanılmaktadır. Banyo uygulamaları şeklinde kullanılan termal kaynaklar, inflamatuvar romatizmal rahatsızlıklara, kronikleşmiş bel ağrılarına, bazı eklem rahatsızlıklarına, miyozit, tendinit, travma, fibromiyalji sendromu gibi yumuşak doku hastalıklarına ameliyat sonrasında hissizleşen dokulara olumlu bir etki yaratmaktadır.

Yukarıda yer alan yararları dışında, spor faaliyetleri sonrasında yaşanan yaralanmalarda, stres bozukluklarında etkili olmaktadır.

Normal değerleri 80 derece olan kaplıca suyu, 40 derece kadar soğutularak kullanılmaktadır. Kuzuluk, kokusuz, gazlı, karışık niteliklere sahip termomineralli bir suya sahiptir.

Kuzuluk mevkiinde bulunan termal oteller ve tesislerden bazıları aşağıdadır.

İhlas Kuzuluk Termal Otel:

Kuzuluk termal otel, Sakarya Kuzuluk, Akyazı mevkiinde hizmet vermektedir. Kuzuluk kaplıcalarının Selçuklu döneminden bu yana kullanıldığı ve birçok sağlık sorununa şifa kaynağı olduğu bilinmektedir. Kuzuluk termal otel 65 oda ve 140 yatak kapasitesine sahiptir.

Termal otel içerisinde bütün odalarda 24 saat boyunca kesintisiz olarak termal su bulunmaktadır. Standart bir odada yer alması gereken bütün detayları içinde barındıran termal tesis içerisinde odalarda ebeveyn ve jakuziler bulunmaktadır.

Adres: Kuzuluk Mah., Orta Mahalle Cad., No:352, Akyazı, Sakarya, Türkiye

Tel:+90 264 421 00 20

Kuzuluk Kaplıca Evleri

Kuzuluk Kaplıca Evleri Sakarya, Akyazı kuzuluk mevkiinde hizmet vermektedir. Termal su kaynakları ve doğal bitki örtüsü ile mükemmel bir yapıya sahip olan bölge, termal tesisleri ile misafirlerini ağırlamakta.

Kuzuluk Kaplıca Evleri, farklı 2 bölgeden oluşturulmuş bir yapıya sahiptir. 1. Kısımda 20 blok şeklinde inşa edilmiş toplam 1120 daire yer almaktadır. 2. Kısımda ise 7 bloktan oluşan 350 daire hizmet vermeye devam ediyor.

Kuzuluk Kaplıca evleri, Türkiye genelinde bulunan devremülk tesisler arasında en büyük ve en geniş yapıya sahip olma özelliğini de elinde bulundurmaktadır. Kuzuluk kaplıca evlerinde toplamda 1470 daire bulunmaktadır.

Bir şehir ortamını andıran Kaplıca evlerinde yaz-kış sosyal faaliyetler, aktivite alanları, çeşitli etkinlikler yapılmakta ve ziyaretçiler sadece termal kaynakları değil aynı zamanda doğayı da tanımaktadır.