Ülkemiz geniş ve zengin termal su kaynakları ve kaplıcaları ile farklı bölgelerde birçok tesiste, sağlık sorunları yaşayanlara doğal tedavi merkezleri sunmaktadır. Kütahya termal su kaynakları ve termal otelleri de bu kaynakların birçoğunu içinde bulunduran bir merkez haline gelmiştir.

Kütahya’da bulunan termal su kaynaklarının genel özelliklerini sıralamak gerekirse, Kütahya Termal su kaynakları, genellikle termal su banyoları şeklinde uygulanmaktadır. Kütahya Termal otellerinde termal kaynaklar, ortopedik ve nörolojik sekellerin rehabilitasyonunda, kronikleşmiş romatizmal rahatsızlıklarda ve rehabilitasyon uygulamalarında kullanılmaktadır.

42 ºC sıcaklığa sahip olan termal kaynaklar, akratotermal sular grubu içerisinde yer alır. Termal sularda kalsiyum, sodyum bikarbonat ve bol miktarda sülfat bulunmaktadır. Kütahya’da bulunan Termal Otellerden bazıları aşağıda yer almaktadır.

Nehir Termal Otel Kütahya

Kütahya’da bulunan termal otellerden birisi Nehir Termal Otel’dir. Yoncalı kaplıcaları mevkiinde bulunan Nehir termal otel, Kütahya merkeze 16 km uzaklıkta yer almaktadır. Toplam 62 oda kapasitesine sahip Nehir Termal otel, bir odada yer alması gereken standart bütün lüks gereçleri ziyaretçilerine ücretsiz olarak sunmaktadır.

Nehir termal oteli içerisinde bay ve bayanlara özel olarak ayrılmış olan açık ve kapalı termal yüzme havuzları bulunmaktadır. Termal havuzlar dışında, Türk hamamları, sauna, spa merkezi, çamur banyosu, açık termal yüzme havuzları, çocuk havuzları ve daha birçok aktivite alanı bulunmaktadır.

Tavşanlı Yolu 16. Km., 43100 Yoncalı/Kütahya Merkez/Kütahya

Telefon: (0274) 249 47 47

nehir-termal-otel

Göbel Kaplıcaları Termal Tesisleri

Göbel Kaplıcaları termal tesisleri, Kütahya Tavşanlı, Göbel mevkiinde yer almaktadır. Göbel Kaplıcaları termal tesisleri içerisinde toplam 34 adet lojman bulunmaktadır. Tesis içerisinde yer alan lojmanlar yarım pansiyon şeklinde hizmet vermekte olup, klinik tedavi ön plana çıkmıştır.

Göbel kaplıcaları termal tesisleri içerisinde 2 adet yarı olimpik yüzme havuzları, terleme ve özel banyo odaları bulunmaktadır. Ayrıca Türk hamamları ve özel banyolarda tesis içerisinde hizmet kapsamında yer almakta.

Göbel kaplıcalarının genel özelliklerini sıralamak gerekirse;

Tavşanlı göbel kaplıcaları başta romatizmal rahatsızlıklar olmak üzere, açık yaraları bulunan kişiler ve astım hastaları içinde olumlu bir etki yaratmaktadır. 33 ºC sıcaklığa sahip suları, klorür, bikarbonat, magnezyum iyodür, hidofosfat ve kalsiyum bromür bakımından zengindir.

43464 Göbel/Tavşanlı/Kütahya

tavsanli-gobel

Emet Termal Resort ve Spa

Emet Termal tesisleri Kütahya Emet mevkiinde hizmet vermektedir. 123 odalı kapasitesi ile hizmet vermekte olan Emet termal tesislerinde tüm odalarda termal su mevcuttur. Termal otel içerisinde organik su ön plana çıkmaktadır. Emet termal sularında yosunla gelen doğal tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Termal tesis içerisinde kaplıca hamamı, doğal yosun havuzları, açık ve kapalı yüzme havuzları, özel banyolar, fitness salonları ve özel çocuk oyun alanları bulunmaktadır.

Adres: Hamam Mah. Unal Oztas Cad Emet Kutahya

Telefon: (0274) 461 46 46

emet-termal-resort-ve-spa