Denizli termal otelleri ve termal su kaynakları ile bilinen ve sık tercih edilen kaplıca merkezlerinden bir diğeridir. Bölgede bulunan oteller ve termal tesisler farklı mevkilere konuçlanmış ve hizmet vermeye başlamıştır. Genel olarak bölgenin termal su kaynaklarının özelliklerini özetlemek gerekirse,

Termomineralli su kaynaklarına sahip olan bölgede su kaynakları bol miktarda sodyum bikarbonat, sülfat, kükürt ve florür içermektedir. Ayrıca termal su kaynakları dışında şifalı çamur banyoları ile ünlü olan merkezde bitkisel kökenli organik çamur kaynakları da mevcuttur. Denizli termal su kaynaklarının ortopedik sekellere, bazı romatizmal rahatsızlıklara, nörolojik sekellere, cilt rahatsızlıklarına ve diğer birçok hastalığa tedavi edici bir özelliği bulunduğunu söylemek mümkün.

Denizli’de bulunan Termal otellerden bazıları aşağıda yer almaktadır.

  1. Umut Termal Resort ve Spa

Umut Termal Resort ve Spa Denizli Sarayköy mevkiinde hizmet vermektedir. Hotel, villa ve yayla tipi konaklama imkanları sunan tesiste bütün daire ve odalarda klima ve duş banyoları bulunmaktadır.

Tesis içerisinde bulunan aktiviteler arasında açık ve kapalı yüzme havuzları, jakuzi, sauna ve buhar banyoları, Türk hamamları ve kapalı spor salonları bulunmaktadır.

Umut Termal Resort ve Spa merkezinde kür merkezi, termal su ve çamur hizmetleri bulunmaktadır.

Adres: Eski Aydin Yolu Haskoy Tekke Koyu Yolu Uzeri 9 Km. Kokar Hamam Mevkii Saraykoy/ Denizli, (0258) 426 11 01

  1. Richmond Denizli Pamukkale Termal Otel

Richmond Termal Otel, Denizlide hizmet vermekte olan termal otellerden bir diğeridir. Richmond termal otel, Denizliye 22 km Pamukkale’ye ise 3 km uzaklıkta yer almaktadır. Otel içerisinde toplamda 315 oda bulunmaktadır. Toplam yatak kapasitesi 630 olan otelin tüm odaları, standart bir şekilde konforlu bir tatil geçirmek isteyenlere özel dizayn edilmiştir.

Doğası ile muhteşem bir güzelliği bir arada bulunduran tesis içerisinde spa ve welness merkezi, cilt bakımı, Türk hamamları ve kür merkezleri bulunmaktadır.

Bölgenin genel termal su kaynakları ve özelliklerini içinde barındıran tesiste termal suyun,

37 derece sıcaklığa sahip olduğu bilinmektedir. Termal şifalı suyun, romatizmal rahatsızlıklara, bel ve boyun fıtığına, kemik erimesi ve kireçlenme sorunlarına, strese bağlı hastalıklara, mide ve yemek borusu rahatsızlıklarına olumlu etkileri bulunmaktadır.

Adres: Karahayıt Mahallesi, PTT – Karahayıt Şb., 20290 Pamukkale/Denizli Tel: (0258) 271 42 94