Bolu, ülkemizin termal su kaynaklarına sahip bölgelerinden birisidir. Ülkemizde çeşitli bölgelerde yer alan kaynaklar, Bolu ilimizde de mevcut miktarda yer almaktadır. Bolu termal otelleri de imkanlar dahilinde termal su kaynaklarını faydalanmak isteyen ziyaretçilerine en uygun şekilde sunmaktadır.

Bolu Termal su, termal kaplıcaların genel özelliklerini sıralamak gerekirse,

Bolu’da Karacasu mevkiinde bulunan kaplıcalarda, termal suyun genel özelliklerinden en önemlisi, bol florürlü, karışık niteliğe sahip termomineralli bir suya sahip olmasıdır. Ortalama su sıcaklığı bölgede 44 derece olup, sağlık bakanlığında tespit edilmiş yöntemler dahilinde tedavi uygulamaları yapılmaktadır.

Alanında uzman hekimler tarafından gerçekleştirilen tedaviler kapsamında, birçok romatizmal rahatsızlık, kronikleşmiş bel ağrıları, eklem rahatsızlıkları, nörolojik hastalıklar, sinir sistemi sorunları ve spor faaliyetleri sonrasında yaşanan yaralanmalar tedavi edilmektedir.

Bolu’da bulunan termal oteller hakkında bilgiler aşağıda yer almaktadır.

  1. Bolu Termal Oteli

Bolu Termal Otel de 1979 dan beri Türkiye’de ki tek 40 C° doğal sıcaklıktaki termal suyun soğutmaya gerek kalmadan ve özelliğini kaybetmeden şifa kaynağı olarak kullanılmaktadır.

Bolu termal oteli Bolu Karacasu mevkiinde hizmet vermektedir. Karacasu kaplıcaları arasında hizmet vermekte olan otel, 77 oda kapasiteli bir alana kurulmuştur. Tüm odalar içerisinde standart bir oda içerisinde yer alması gereken bütün araç ve gereçler mevcuttur.

Bir termal otel ve kaplıcadan daha fazlasını sunan bolu termal oteli, sadece şifa arayanlar için değil, özel günlerde yemek ve toplantı düzenlemek isteyenler içinde büyük bir restorana sahiptir.

Bolu termal otel içerisinde açık ve kapalı yüzme havuzları, çocuk havuzu, çim sahalar ve çeşitli faaliyet alanları mevcuttur. Kaplıca sularının şifalı etkisinden faydalanmak ve iyi bir vakit geçirmek isteyenler bolu termal otelini tercih edebilir. REZERVASYON İÇİN +90 374 262 84 72-73-74