Ülkemizin en büyük termal kaynaklarından biriside Ankara’da bulunan termal su kaynaklarıdır. Ankara Termal otelleri, bölgenin termal su kaynaklarını en uygun ve yararlı şekilde müşterilerine sunmak için çalışmaktadır. Bölgede birçok ünlü simayı ve siyasileri görebileceğiniz tesislerde, uzman hekimler ve doktorlar eşliğinde çeşitli tedavi yöntemleri uygulanmaktadır.

Bölgede bulunan Kızılcahamam kaplıcaları, şifalı termal su kaynakları ile birçok hastalığa çözüm sunmaktadır. Ankara Termal su kaynaklarının genel özelliklerini sıralamak gerekirse,

Birçok eklem rahatsızlığına, romatizmaya bağlı hastalıklara, ameliyat sonrasında oluşan ağrı ve sancılara, gut hastalığına, çocuk felçlerine, birçok ruhsal sağlık sorununa, sinir ve solunum sistemi rahatsızlıklarına iyi gelmektedir.

Yukarıda sayılı yararları dışında bölge termal kaynaklarının, ağız içi hastalıklara, egzama ve diğer deri-cilt hastalıklarına, saç dökülmelerine, şişmanlarda sık görülen ayak ve bacak ağrılarına da olumlu etkileri bulunmaktadır.

asyatermal-kizilcahamam-tatil-koyu

asyatermal-kizilcahamam-tatil-koyu

Ankara Termal Kaplıca Otelleri

Bölgede bulunan termal otel ve tesisler hakkında aşağıda yer alan bilgilere göz atabilirsiniz.

  1. Akasya Termal Otel Ankara

Akasya Termal otel, Ankara Kızılcahamam mevkiinde hizmet vermektedir. Devremülk sistemi ile çalışan tesislerden birisi olan akasya termal otel, toplamda 3 farklı bloktan oluşmaktadır.

Termal otel içerisinde ücretli, ücretsiz birçok aktivite ve sosyal faaliyet alanı mevcuttur. Tüm devremülkler içerisinde tam teşekküllü standart araç ve gereçler yer almaktadır.

Akasya Termal otel içerisinde tedavi merkezi olarak, termal havuzlar, saunalar, kür merkezleri, hamamlar, masaj ve spa odaları bulunmaktadır.

akasya_termal_otel

akasya_termal_otel

  1.  Kızılcahamam Termal Tatil Köyü

Kızılcahamam Termal tatil köyü, adından da anlaşılabileceği gibi Ankara Kızılcahamam mevki de hizmet vermektedir. 5 Yıldızlı bir tatil köyü olan tesis, şifalı suları, konforlu odaları ile kaliteyi arayanları buluşturmaktadır.

Toplam 450 apart suite sahip olan tesiste, tüm odalar standart araç ve gereçler ile donatılmıştır.

Tesis içerisinde genel havuzlar dışında aileye özel havuzlarda bulunmaktadır. Spa ve masaj odaları, cilt bakım merkezi, hamamları ve diğer sosyal imkanları ile bir termal otelden daha fazlasını bulacaksınız.

  1. Ab-ı Hayat Termal Otel

Ab-ı Hayat termal oteli Ankara Kızılcahamam mevkiinde hizmet veren termal tesislerden bir diğeridir. Tesis Ankara’ya 76 km uzaklıkta yer alıp, şifalı su kaynakları ile tedavi merkezi haline dönüşmüştür. Tesis içerisinde yer alan doğal kaynaktan çıkarılan şifalı su ortalama 76 derecelik bir sıcaklığa sahiptir. Herhangi bir katkı kullanılmadan özel teknoloji ile su sıcaklığı 40 dereceye düşürülüp kullanıma sunulmuştur.

Otel içerisinde birçok sosyal faaliyet alanı ve aktivite mevcut olup, ayrıca otelle birlikte bölgede yer alan birçok yere kısa geziler düzenlenmektedir.

Hotel-Ab-ı-Hayat_Termal

Hotel-Ab-ı-Hayat_Termal