Afyonkarahisar, Gazlıgöl, termal kaplıcaları ve termal su kaynakları ile Türkiye’nin en önemli kaplıca merkezlerinden birisi haline gelmiştir. Birçok kişinin termal kaplıca ve termal su denildiğinde aklına gelen ilk merkezlerden birisi olan Gazlıgöl, bugüne kadar şifalı su kaynakları ile birçok rahatsızlığa deva olmuştur.

Gazlıgöl termal su kaynaklarının genel özelliklerini sıralamak gerekirse,

Yine birçok termal kaplıca ve termal su kaynağında olduğu gibi başta romatizmal rahatsızlıklar olmak üzere kireçlenme, kalp ve dolaşım sistemleri hastalıkları, cilt ve kemik rahatsızlıkları, kadın hastalıklarına iyi gelmektedir.

Yukarıda sayılı olan yararları dışında Gazlıgöl termal sularının ağrılı böbrek rahatsızlıkları ve karaciğer rahatsızlıkları üzerinde de olumlu etkileri bulunmaktadır.

Gazlıgöl termal suları, 64 ºC sıcaklığa, renksiz ve kokusuz bir yapıya sahiptir. Ayrıca termal su içerisinde bol miktarda hidrojen sülfür, sodyum bikarbonat ve karbondioksit bulunmaktadır.

Gazlıgöl mevkiinde bulunan Termal Oteller bazıları aşağıda yer almaktadır.

  • Başaranlar Termal Otel

Başaranlar Termal otel, Gazlıgöl İhsaniye’de hizmet vermektedir. Apart sistemi ile hizmet vermekte olan tesiste apart daireler 2 farklı şekilde dizayn edilmiş ve ziyaretçilerini en uygun şekilde sunulmuştur.

Tarihi dokusu ve şifalı su kaynağı ile birçok merkez otele hizmet veren bölgede bulunan başaranlar termal otel içerisinde açık ve kapalı havuzlar, termal havuzlar, Türk hamamları, kür odaları, sosyal faaliyet alanları bulunmaktadır.

Tesis içerisinde banyo kürleri, inhalasyon kürleri, içme kürleri gibi kür çeşitleri bulunmaktadır. (0272) 442 4242

  Başaranlar Termal Otel 1Başaranlar Termal Otel 2Başaranlar Termal Otel 3Başaranlar Termal Otel 4

  • Yüntaş Termal Tesisleri

Gazlıgöl beldesinde bulunan termal tesislerden bir diğeri Yüntaş termal tesisleridir. İşletmesi il özel idaresinde bulunan Yüntaş Termal tesislerinde 16 adet banyolu ve 32 adet banyosuz, 9 adet villa ve apart otel bulunmaktadır. Yılın 12 ayında hizmet vermekte olan tesiste termal havuzlar ve banyolar mevcuttur.

İki farlı blok halinde hizmet vermekte olan Yüntaş termal tesisleri, her iki blokta farklı özellikleri bir arada bulundurmakta. Tel: 0 272 273 61 31

yuntas-gazligol-kaplicalari

  • Kırkpınar Termal Tatil Köyü

Gazlıgöl mevkiinde bulunan Termal tesislerden bir diğeri Kırkpınar Termal tatil köyüdür. Kırkpınar termal tatil köyü Afyon merkeze 20 km uzaklıkta bulunmaktadır. Apart, stüdyo daire şeklinde oluşturulan Kırkpınar termal tatil köyü, ziyaretçilerine Gazlıgölün şifalı termal sularını sunmakta.

Bir tatil köyü dışında, bir sosyal faaliyet alanı olan Kırkpınar termal tatil köyü, bay, bayan yüzme havuzları, kış havuzu, kür merkezleri, Türk hamamı, fizik tedavi merkezi, alışveriş ve çocuk oyun merkezleri ile tam bir şehir havasını andırmaktadır. (0272 273 64 03)

Kırkpınar Termal Tatil Köyü

  • Soydan Termal Otel

Soydan Termal otel, Gazlıgöl şifalı su yataklarını bünyesinde barındıran tesislerden bir diğeridir. Soydan termal oteli, 56 odası, 112 yatak kapasitesi ve 4 mevsim tam kapasite çalışan personeli ile ziyaretçilerini huzurlu bir şekilde ağırlamak için çalışıyor.

Soydan Termal tesisleri içerisinde şifalı su kaynakları dışında, alternatif tedavi imkanları da sunmaktadır. Termal tesis içerisinde uygulanan tedavi yöntemleri arasında kürler, banyo ve masajlar ile birçok sağlık sorununa çözüm aranmakta. (0272 215 23 23)

Soydan Termal Otel