Termal otellerin yararları hakkında birçok bilgi yer alıyor olsa da birçok sağlık sorununa karşı termal sulardan yarar sağlandığı bilinen bir gerçektir. Yazı içerisinde kısa, kısa afyon termal otelleri ve termal su kaynaklarının bulunduğu bölgeler hakkında bilgiler bulabilirsiniz

Afyon Termal Otelleri

Gazlı göl Kaplıcaları, Gazlı göl, termal sular bakımından Afyon’un en zengin su kaynaklarının bulunduğu bölgelerden birisi olarak gösterilmektedir. Gazlı göl kaplıcaları hakkında ilginç bir rivayet bulunmaktadır. Frigya krallarından 1. Midas’ın uzun yıllar çocuğu olmamıştır. Midas, uzun yıllar süren çocuk hasretinden sonra bir kız çocuğu sahibi olmuştur. Ancak zaman içerisinde çocuğun vücudunda yaralar ortaya çıkmıştır. Midas, kızı ile bugün gazlı göl olarak adlandırılan bölgede bulunmuştur. Kız, bu bölgede bulunan ve şifa kaynağı olarak sunulan sudan içtikten bir süre sonra yaralarından kurtulmuştur. Geçmişte bir çeşme ve hamam olarak kullanılan gazı göl suları, bugün tatil köyü ve termal oteller tarafından şifa arayanlara sunulmaktadır.

Sandıklı kaplıcaları, sandıklı kaplıcaları, Afyonun zengin termal su kaynaklarından nasibini almış bölgelerden birisidir. Sandıklı kaplıcaları, Afyon şehir merkezine 8 km uzaklıkta yer alıp, şifalı suları ve özel çamur banyoları ile ün yapmıştır. Bölgede bulunan termal oteller, su kaynakları ve sosyal alanları ile sandıklı kaplıcaları sık tercih edilen bölgeler arasında yer almaktadır.

Afyon Bolvadin Heybeli Kaplıcaları, Bolvadin heybeli kaplıcaları, Bolvadin ilçesine 27 km uzaklıkta, Afyona ise 25 km uzaklıkta yer almaktadır. Afyon termal otelleri bakımından zengin bir bölge olan heybeli kaplıcaları, başta romatizmal rahatsızlıklar olmak üzere birçok eklem ve kas rahatsızlığına iyi gelmektedir. Ayrıca kadın hastalıkları ve cilt rahatsızlıklarına karşı da heybeli kaplıcalarının birçok yararı bulunmaktadır.

Korel Afyon Termal Otel, Afyon’da en önemli ve en çok tercih edilen termal otellerden birisi olan Afyon korel termal oteli, 2006 yılından beri hizmet vermektedir. Termal tesis içerisinde uzman doktorlar, fizyoterapistler ve son teknoloji test araçları yer almakta. Ayrıca bir termal otel olmasının yanı sıra geniş sosyal ortamı ile aranılan özelliklere sahip bir işletme.

Afyon Oruçoğlu Termal Otel, Oruçoğlu Termal otel, afyonda 2010 yılında yapmış olduğu yenileme çalışmaları sonrasında zirveye çıkmış termal otellerden birisidir. Geniş imkanları, termal kaynakları ve uzman kadrosu ile Oruçoğlu termal otel, şifa kaynağına ulaşmak ve iyi vakit geçirmek isteyenler için ideal bir otel.

Afyon Termal Otelleri, Afyon Termal Oteller, Afyon Termal Tesisleri, Afyon Termal Villa, Afyon Termal Villa, Afyon Kaplıcaları, Afyon Kaplıca Otelleri, Afyon Kaplıca Otelleri, Afyon Kaplıca Otelleri Fiyatları, Afyon Sandıklı Termal Kaplıcaları